Tijekom proteklog tjedna obilježavali smo Dane kruha – dane zahvalnosti za plodove zemlje. Raznim aktivnostima po svim skupinama upoznavali smo djecu s procesom pripreme kruha, približili djeci žetvene običaje i proces proizvodnje brašna nekad i sad, upoznali ih s raznim plodovima zemlje te ukazali na važnost zdrave prehrane.

Bilo je tu prikupljanja žitarica i ostalih plodova jeseni te istraživanje, razgovori s djecom na temu „Od zrna do kruha“, izložbe dječjih radova, pripreme i pečenja različitih vrsta kruha i peciva. Posjetili su nas i prijatelji iz osnovne škole te obogatili naš svečani stol svojim krušnim proizvodima.

U petak smo održali svečanost za svu djecu vrtića na kojoj su Zvončići izveli prigodni program, a nakon toga smo se počastili finim kiflicama koje su ispekle naše tete kuharice te ostalim krušnim delicijama.


 {loadposition 2015DaniKruha}