2016 odvajanje otpada 1

Udruga za održivi razvoj Hrvatske (UZOR) je 02.05.2016. u vrtiću održala dvije radionice o odvajanju otpada, za skupine Leptirići i Zvončići. Najprije im je bila prikazana interaktivna prezentacija fotografija „Otpad nije smeće“, putem koje su bili upoznati sa sastavom prosječne hrvatske kante za „smeće“, razlikom između otpada i smeća, različitim vrstama otpada, štetnostima gomilanja otpada na deponijima za okoliš i ljude te odvojenim sakupljanjem, recikliranjem otpada.
Nakon toga bile su im prikazane igračke i korisni predmeti izrađeni od otpada. Slijedila je igra u kojoj su djeca konkretno pokazala kako znaju odvajati razne vrste otpada.

Voditeljica radionica poklonila nam je Eko kutije s dječjim likovima (Vila Papirica, Petko Peti, Bocko Boca, Limenko Lim i Straško Strašić). Eko kutije su postavljene u višenamjenskom prostoru tako da djeca mogu trajno odvajati, sakupljati i zbrinjavati otpad u vrtiću.

ZAHVALJUJEMO VETROPACK STRAŽI KOJA NAM JE OMOGUĆILA ODRŽAVANJE RADIONICA.

2016 odvajanje otpada 12016 odvajanje otpada 22016 odvajanje otpada 3

2016 odvajanje otpada 42016 odvajanje otpada 52016 odvajanje otpada 6

2016 odvajanje otpada 7