2016 predstava prijatelj 1

U srijedu, 26.10.2016. u našem vrtiću izvedena je lutkarska predstava s elementima mjuzikla pod nazivom “Tko može prijatelj biti”. Inspirirana je slikovnicom „Gospodin Nosko nalazi prijatelja“ H. Ullrich. Izvelo ju je kazalište “Lutonjica” iz Zagreba.
To je predstava koja djecu na primjeren način osvještava o prihvaćanju različitosti – ponajviše različitih mogućnosti vezanih uz tjelesna ograničenja, otklanjanja predrasuda te prepoznavanje pravih ljudskih, nematerijalnih vrijednosti. Kroz igru likova miješaju se tužni i sretni trenuci, začinjeni s obiljem djeci primjerenog humora. Djecu su oduševile prekrasne lutke. Korišteni su razni glazbeni stilovi (pop, rock, blues, rap, klasična glazba).
Nakon odigrane predstave svako dijete dobilo je mali radni list za preradu poruke predstave, a također su imali priliku oprobati lutke na samoj sceni.
Kroz predstavu smo osvijestili koliko je velika vrijednost pravog prijateljstva i moć zajedništva.

2016 predstava prijatelj 12016 predstava prijatelj 22016 predstava prijatelj 3

2016 predstava prijatelj 42016 predstava prijatelj 52016 predstava prijatelj 6