U utorak, 29.05.2018. posjetili su nas vatrogasci DVD – a „Straža“ te prezentirali djeci vatrogasna vozila, opremu i tehniku kojom se služe u raznim intervencijama. Njihov zamjenik zapovjednika Tomislav Novak, je kroz kratko izlaganje približio djeci djelatnost vatrogastva, a ona su ga slušala s velikom pozornošću te postavljala brojna pitanja. Pokazali su im kako izgleda vatrogasac u kompletnoj opremi, kako se gasi požar vatrogasnim šmrkom, a najveći doživljaj bila je platforma kojom su u zrak dignuli jednog vatrogasca. On im je s krova skinuo lopte, koje su u žaru igre tako visoko završile. Dignuli su i jednog hrabrog dječaka, kojemu su za tu svrhu stavili na glavu kacigu. Za djecu su donijeli edukativne letke, bojanke, rasporede sati i slikovnice „Vatrogasac“.

Veliko hvala našim vatrogascima, koji su nam priredili mnogo lijepih trenutaka. Dogovorili smo se da ćemo ih posjetiti u 9. mjesecu kada budu organizirali Dan otvorenih vrata.