U petak, 28.09.2018. sudjelovali smo u Pregradskim dječjim berbarijama s još 15 drugih vrtića. Obzirom da smo stigli malo ranije, posjetili smo lijepo uređeni centar grada Pregrade i prošetali gradom, a nakon toga stigli u sportsku dvoranu osnovne škole, koja je bila prepuna vesele djece.

Sudjelovali smo u tri igre. Prva je bila „Belatva kuruze“, gdje su sva djeca koja su sudjelovala pokazala kako je to za njih vrlo lagan posao.

Nakon toga je ježek krenuo u snuboke i morao se je jako potruditi kako bi isprosio mladu. I uspio je, na radost svih nas koji smo za njega navijali.

A onda je slijedila igra “Skapanje krumpira“. Nije bilo lako, ali su svi igrači u tome uspjeli te je do cilja u pripremljene kolute stigao sav iskopani krumpir.

„Zagorski cug“ napunio je dvoranu veselim plesačima iz svih vrtića.

Djeca su se okušala i kao berači grožđa i za čas obrali mali pripremljeni vinograd.

Na kraju su svi sudionici dobili slatke nagrade, za koje se pobrinuo organizator Pregradskih dječjih berbarija, Dječji vrtić Naša radost iz Pregrade, koji i ove godine zavrjeđuje sve pohvale za izvrsnu organizaciju.