Dane kruha – dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježavali smo tijekom ovog tjedna po svim skupinama. Djeca su naučila kako se dobiva brašno iz raznih žitarica, isprobali izradu tijesta i pečenje kruha, peciva, pa čak starija djeca i štrudle od jabuka. Sve im je uz asistenciju njihovih teta jako lijepo uspjelo i s ponosom su izložili svoje proizvode te zadivili roditelje. Naučili su razne stihove i pjesme o kruhu, a dvije starije skupine su za svečanost, koja se održala 19.10.2018. pripremile krasan kulturno – umjetnički program za sve polaznike vrtićkih skupina i male jasličare. Na kraju smo se počastili raznim krušnim proizvodima.

Nadamo se da smo kroz provedene aktivnosti ostvarili ciljeve koje smo postavili, a to su upoznati djecu s nastajanjem kruha, kulturnom ophođenju prema kruhu, zbrinjavanjem njegovih ostataka te ih poučiti o kruhu kao simbolu duhovne i životne snage.