U petak, 27.9.2019. sudjelovali smo u Pregradskim dječjim berbarijama s još 15 drugih vrtića. Tijekom programa djecu su zabavljali Ivica i Viktor Kolmar, Šareni svijet iz Zagreba.

Sudjelovali smo u tri igre. Prva je bila „Zajček i korenček“, gdje je zečić uz prepreke morao doći do mrkve i ubrati je.

Druga igra bila je „Pčelar i pčelice“. Zadatak je bio cjedilima vaditi loptice iz cvjetova te ih prenijeti do košnice i ubaciti u otvor. Ali tu je bio medo koji je otežavao zadatak, no vrijedna pčelica čuvarica ga je otjerala i zadatak je uspješno izvršen.

A onda je slijedila igra “Zagorski podrumari“. Prvi igrač lončićem je nalijevao vodu kroz lijevak u „demižon“, kojega je trebalo što brže isprazniti ulijevajući vodu u bačvicu. Svi podrumari bili su vrlo marljivi.

„Zagorski cug“ napunio je dvoranu veselim plesačima iz svih vrtića.

Djeca su se okušala i kao berači grožđa i za čas obrali mali pripremljeni vinograd.

Na kraju su svi sudionici dobili lijepe nagrade, za koje se pobrinuo organizator Pregradskih dječjih berbarija, Dječji vrtić Naša radost iz Pregrade, koji i ove godine zavrjeđuje sve pohvale za izvrsnu organizaciju.