U četvrtak, 9.1.2020. u vrtiću je održana predstava „Sve je veće i veće naše smeće“. Pogledale su je skupine Bubamare, Leptirići i Zvončići. To je eko edukativna predstava koja na zanimljiv i zabavan način educira djecu o temama održivog gospodarenja otpadom, reciklaži i ekologiji. Kroz interaktivnu igru s djecom, uči ih, prije svega o očuvanju prirode. Naučila su kako je nastao planet Zemlja, što su kiše i kako je nastao prvi život. Ljudi su napravili previše smeća i stalno zagađuju naš planet te su djeca kroz predstavu učila o odvajanju otpada i kakve sve vrste otpada postoje za reciklažu. Predstavu je izvelo Kazalište Smješko iz Zagreba, a glumila je glumica Barbara Vicković.

Provedena je u sklopu projekta: Izobrazno – informativne aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom Grada Krapine te Općina Đurmanec, Jesenje, Petrovsko, Radoboj i Hum na Sutli.

Svako dijete dobilo je na poklon edukativnu slikovnicu „Čuvajmo naš okoliš!“.