U suradnji sa Odborom za sigurnost u prometu KZŽ, u Dječjem vrtiću Balončica, u starijoj odgojnoj skupini „Zvončići“ provedene su aktivnosti na temu  „Promet nije šala, ni opasnost mala!“

Odgojiteljice su zajedno sa djecom izradile prometna sredstva (iz pedagoški neoblikovanog materijala), te napravile poligon za igru u  sobi dnevnog boravka. Atraktivnim materijalnim poticajima iz cestovnog prometnog odgoja, djeca su putem igre učila o značenju prometni

h znakova, semaforu, prometnoj policiji, vrstama prometa i dr. Na temu prometa djeci su bile ponuđene i slikovnice, priče, pjesme te različiti likovni materijali za slobodno izražavanje.

Roditelji su dovezli bicikle i romobile na vrtićko dvorište te su djeca svoja stečena znanja utvrdila i u praksi  na pripremljenom  poligonu sa simuliranim prometnim situacijama te raznim prometnim igrama. Djeca su uživala te pokazala svoja znanja u prometu. Poklon paket Odbora za sigurnost u prometu KZŽ upotpunio je dječju sreću i veselje te im na tome još jedanput zahvaljujemo.