Djeca našeg vrtića (u matičnom vrtiću i u podružnici) vrijedno brinu o prirodi. Tijekom ovih jesenskih dana marljivo su provodila razne aktivnosti sa svojim odgojiteljicama.

Naučila su da Zemlja vraća onoliko koliko joj dajemo. Budući da smo se brinuli o našem vrtu, zemlja nas nagradila zdravim i finim plodovima koje smo iskoristili u našoj kuhinji. Kako se bliže hladniji dani, djeca su uz pomoć odgojiteljica očistila vrt, te ga pripremila za zimu. Kroz vrtlarenje djeca razvijaju pozitivan stav prema prirodi, upoznaju njene zakonitosti i uče da se sve u prirodi odvija u određenim etapama. U višenamjenskom prostoru Vrtića nalazi se Eko kutak kojeg su djeca obogatila novim sadržajima, likovnim radovima…U Podružnici vrtića djeca su se uključivala u razne eko aktivnosti (nastavljajući provedbu eko projekta) te aktivno sudjelovala u njima. Jedna od aktivnosti bila je izrada mini kompostera od plastične boce.

Prekrasne i zanimljive aktivnosti koje smo provodili pogledajte u našoj fotogaleriji.