Prosinac je u dječjem vrtiću najradosniji mjesec u godini, mjesec zajedništva i iščekivanja Božića. Aktivnosti u vrtiću usmjeravamo na pripreme za veliki blagdan te nastojimo da vrijeme adventa provedemo u veselju i druženju. Poticanje empatije, prijateljstva, zajedništva ,prigodne pjesme, priče, ali i razne aktivnosti u kojima djeca  sudjeluju, doprinose ugodnom i toplom ozračju u kojem se djeca osjećaju ugodno, voljeno, prihvaćeno.

U vrtiću smo započeli sa pripremama u punom jeku. Paljenjem prve svjećice na adventskom vjenčiću krenuli smo u ovo čarobno razdoblje pred nama. Sve skupine vrijedno su započele sa ukrašavanjem prostora, izradom božićnih čestitki, božićnih ukrasa.. Pripremamo se i za dolazak Sv. Nikole kojeg djeca željno Iščekuju.

Božićni duh polako se došuljao u svaki kutak vrtića.