Dana 2. svibnja 2022. djeca iz Dječjeg vrtića Balončica sudjelovali su u preventivno-edukativnom programu Promet nije šala ni opasnost mala održanom u Dječjem vrtiću Sveti Križ Začretje te su pokazali svoje znanje u poznavanju prometnih pravila. Djeca su imala priliku upoznati svoje vršnjake, istražiti prostor, sudjelovati u zabavnim i edukativnim radionicama te vidjeti i „voziti“ pravi policijski motocikl.

Uključenost velikog broja zagorskih vrtića u ovu akciju samo potvrđuje važnost i ozbiljnost s kojom se pristupa podizanju svijesti djece predškolskog uzrasta, pogotovo kod djece koja će već u rujnu biti aktivni sudionici u prometu kada pođu u školu. Tako su naša tri buduća školarca  zajedno sa odgojiteljicom Anjom otputovala u DV Sveti Križ Začretje na dječje druženje i edukaciju kroz igru.

U svoj Vrtić vratili su se s velikim osmijehom na licu puni dojmovi, držeći u ruci ponosno diplomu koju su primili.

Hvala još jedanput  svim organizatorima ove hvalevrijedne akcije!