Proteklih dana u našem vrtiću obilježavali su se Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Mjesec listopad je mjesec u kojem se obilježava Svjetski dan hrane, Svjetski dan jabuka i Svjetski dan kruha. Brižan odnos prema hrani i poštovanje prema onima koji priskrbljuju i pripremaju hranu važan je segment odgojno-obrazovnog rada.

 U vrtiću djeca su raznim aktivnostima imala priliku upoznati proces nastajanja kruha ( od zrna do kruha),upoznali su proces proizvodnje brašna, upoznali su jesenske plodove, pjevali prigodne pjesme…Svakodnevno se djecu kroz razne aktivnosti obogaćivalo novim spoznajama i znanjima o darovima jeseni. U aktivnostima sudjelovale su sve odgojno -obrazovne skupine. Svojim malenim i vrijednim ručicama djeca su mijesila tijesto, napravila mirisna peciva po svom izboru te ih ispekla u vrtićkoj kuhinji uz pomoć naših kuharica. Djeca iz starije odgojno – obrazovne skupine obilježila su Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje kratkim kulturno-umjetničkim programom te tako razveselili svoje mlađe prijatelje i sve djelatnike vrtića.

U našoj fotogaleriji pogledajte prekrasne fotografije naših najmlađih i njihovo obilježavanje Dana kruha….:)