Dana 10.03.2023. s početkom u 10,00 sati u DJEČJEM VRTIĆU BALONČICA održana je vježba evakuacija i spašavanja od požara u kojoj su djeca, odgojitelji i ostali zaposlenici evakuirani iz prostora vrtića.

Cilj vježbe je provjera provedbe Plana evakuacije i spašavanja provjera osposobljenosti djelatnika i djece za postupanje u slučaju iznenadnog događaja, u ovome slučaju požara, provjera učinkovitosti same evakuacije iz objekta te valjanost predviđenih pravaca evakuacije.

Zaposlenici i djeca iz svih vrtićkih i jasličkih skupina uspješno su proveli vježbu krećući se prema sigurnim mjestima korištenjem unaprijed planiranih evakuacijskih puteva i izlaza.

Ova evakuacijska vježba bila je uspješna zahvaljujući i odličnoj suradnji s Dobrovoljnim vatrogasnim društvom STRAŽA i njihovim zapovjednikom Dejanom Jurić.

Hvala vatrogascima uz pozdrav,

  Vatru gasi, brata spasi!